Nyheter

Isklar vokser

Det norske flaskevannet Isklar øker stadig distribusjonen. Fra mai har vannet fått listing i Shell og Esso, og nylig kom det også inn på Tesco i Storbritannia. Planen videre er ekspansjon til Midtøsten, Asia og resten av Skandinavia.

Publisert Sist oppdatert

- Da vi introduserte Isklar på det norske markedet i februar i år, var vi veldig spente på mottakelsen fra forbrukerne. Men responsen har vært over all forventning når det gjelder smak og merke, så vel som flaskedesign. At vi på tre måneder har fått innpass i både ledende matvarekjeder, kiosker og døgnåpne butikker, og nå også Esso og Shell, gjør at det nå er mulig å få tak i Isklar omtrent hvor som helst i landet, sier administrerende direktør Peter Krogh.

Nylig inngikk Isklar også et samarbeid med ServiceGrossistene, som distribuerer varer til storhusholdning, offshore og servicemarkedet i hele landet. - Denne avtalen kompletterer avtalen vi allerede har med Asko. Disse avtalene er avgjørende for oss for å nå flest mulig kunder, og med dette dekker Isklar nå 95 prosent av Horeca-markedet, sier Peter Krogh.

Isklar har som mål å bli en ledende merkevare for flaskevann internasjonalt, og vannet ble i første kvartal 2008 lansert i Storbritannia.

- Vi er på god vei mot internasjonal suksess. I Storbritannia er Isklar blant annet til stede i supermarkedkjedene Sainsbury og Waitrose, samt i det eksklusive stormagasinet Harrods. Nylig fikk vi også innpass i Tesco - landets største supermarkedkjede, sier Krogh.

Etter lanseringen i Norge har Isklar planer om å ekspandere til Midtøsten, Asia og resten av Skandinavia.

Powered by Labrador CMS