Adm. dir i Kolonial.no, Karl Munthe-Kaas og generalsekretær i Norges Blindeforbund Arnt Holte.

Nyheter

Kolonial.no i samarbeid med blindeforbundet

Kolonial.no, har inngått et langsiktig samarbeid med Norges Blindeforbund.

Publisert Sist oppdatert

– Vi er veldig glade og stolte over at Kolonial.no er blitt en av våre hovedsamarbeidspartnere, sier generalsekretær Arnt Holte i Blindeforbundet i en pressemelding.

Kolonial.no har bygget både nettsider og app er med tanke på universell utforming, og kan enkelt brukes av både blinde og svaksynte.

– For første gang i mitt liv kan jeg «gå i butikken» og handle alene, samtidig som jeg enkelt får oversikt over vareutvalget, sier Holte.

Gründer og adm. dir i Kolonial.no, Karl Alveng Munthe-Kaas, er også veldig fornøyd med å ha inngått samarbeid med Blindeforbundet.

– Det er spesielt gøy å høre Arnt beskrive den friheten det gir, at man ikke lenger trenger å være avhengig av andre for å gå i butikken, forteller Munthe-Kaas.

Med Kolonial.no kan kundene handle med talestyring og VoiceOver.
Powered by Labrador CMS