Nyheter

Lorenzen ny sjef for 7-Eleven

En erfaren Narvesen-mann overtar stafettpinnen i 7-Eleven når May Britt Østby blir regionsdirektør for Rema 1000 til sommeren.

Publisert Sist oppdatert

- Dette gleder vi oss til. Kenneth har alltid levert svært sterke resultater i Narvesen, har de riktige holdningene og verdiene, og kan være med å videreutvikle konseptet 7-Eleven for oss. Det er også flott å jobbe i et selskap som byr på interne muligheter for de som kan og vil, både på tvers av selskap, landegrenser og fagområder, sier administrerende direktør for Reitan Convenience Norge, Mariette Kristenson i en pressemelding.

Kenneth Lorentzen har både vært kjøpmann, distrikts- og regionssjef i Reitan-systemet, men har også utdanning innen markedsføring, ledelse og økonomi. Akkurat nå er han i ferd med å avslutte Master of Business Administration (MBA) ved Hult International Business School i Boston, et studie delvis finansiert av Reitan Convenience.

- For meg er dette en stor personlig utfordring, ettersom servicehandelsmarkedet er i nedadgående trend, og 7-Eleven er en av Norges største kjeder i dette segmentet. Det å få lov til å bidra til vekst, lønnsomhet for kjøpmenn og kjede, samt bli kjent med 7-Eleven kulturen, er noe av det jeg gleder meg mest til, sier Kenneth Lorenzen. Han startet i Reitangruppen i 2004, som kjøpmann for en Narvesen-butikk i Harstad, og ble blant annet kåret til Årets Kjøpmann i 2006. I 2008 ble Kenneth distriktssjef for 28 Narvesen- og 7-Eleven butikker i Stavanger-området, og gikk over i regionsdirektørstillingen for Narvesen Sør-Vest fra 2010 som han har hatt frem til videreutdanningen i USA.

Powered by Labrador CMS