Nyheter

Mega blir Prix på Lista

Torsdag blir Coop Mega Lista omprofilert til Coop Prix Lista. Samtidig utvides butikken med mellom 200 og 300 kvadratmeter.

Publisert Sist oppdatert

– Vi merker endringene i markedet og slik det er blitt så tror vi at Prix har en mer riktig prisprofil, sier adm. direktør John Thunes i Forbrukersamvirket Sør til handelsbladet.no. Han deltar på representantskapsmøtet i Coop Norge (tidligere Coop NKL).

Samvirkelaget i Kristiansand er blant lagene som klarer seg bra i markedskampen, selv om det er blitt merkbart tøffere. – Coop Mega Lista omsetter for 43 millioner kroner, og vi håper jo at så mye som mulig av omsetningen blir med over til lavpriskonseptet, sier Thunes til handelsbladet.no

– Samtidig går driftskostnadene ned?

– Det er en viktig del av avgjørelsen om å omprofilere butikken. En stor-Prix har også et stort utvalg av ferskvarer, uten å ha supermarkedets kostnader, sier Thunes.

Powered by Labrador CMS