Nyheter

Meny over budsjett

NAMSOS: Konkurrentene tror Meny sliter i Namsos Handelspark, men det avviser butikksjefen blankt. - Men konkurransen er helt vanvittig, sier kjøpmann Gunnar Valen.

Publisert Sist oppdatert

Meny har vært i Namsos siden 24. mai. Butikken er en del av Namsos Handelspark, et nytt handelsområde i byen. - Vi har budsjettert med 30 millioner kroner, men jeg tror vi skal klare 40 millioner, fra mai til mai, sier butikksjef Gunnar Valen til Handelsbladet FK.

Meny er omringet av store faghandelsbutikker, og Lidl er nærmeste nabo. Smart Club har kjøpt en tomt i nabolaget, men har lagt etableringen på is. Rykter sier at tomten er lagt ut for salg, og Kiwi er på vei til byen. Det blir enda en butikkonkurrent for Meny.

Og konkurrentene mener at Meny sliter for å fotfeste i dagligvaremarkedet i Namsos. Coop Mega, som konkurrerer med ferskvarer og stort utvalg, sier det har merket lite til den nye konkurrenten. Butikksjef Gunnar Valen benekter at butikken sliter.

- Vi har en plan, og den følger vi. Vi ligger bedre an enn vi har lagt opp til, så dette skal gå bra. Vi har god parkering og en frukt/grøntandel på over 15 prosent, og byens nye veisystem gjør at butikken får en mer sentral plassering. Men konkurransen er helt vanvittig, og den merker vi. Alle kan ikke vinne, sier Valen.

Powered by Labrador CMS