Nyheter

Nortura med digital samfunnsrapport

Publisert Sist oppdatert

I dag lanserer Nortura sin digitale samfunnsrapport som viser hvordan de jobber på områder som dyrevelferd, helse og bærekraft.

Nortura er en av Norges største matprodusenter, med sterke merkevarer som Gilde og Prior. Selskapet har drøyt 5200 medarbeidere, produserer 245 millioner kilo norsk mat i året, omsetter for 23,5 milliarder og har 18.500 bønder som eiere.

– Vi har en omfattende virksomhet som berører mange av de store samfunnsdebattene. Det skulle bare mangle at vi ikke tålte å bli kikket i kortene, sier kommunikasjonsdirektør Ellen Flø Skagen i en pressemelding.

Rapporten inneholder animasjoner, filmer og nøkkelinfo. Her kan du blant annet lese at Nortura legger igjen 4,8 milliarder i skatter og avgifter i kommuner over hele landet. De betaler ut 9,6 milliarder til bøndene, og handler for 3,4 milliarder fra bedrifter over hele Norge.

Nortura er Norgesmester i nøkkelhull med 275 produkter, de har fjernet 1338 tonn salt fra produktene og arbeider med å redusere rundt 600 tonn mettet fett.

Selskapets mål er å redusere matsvinn med 60 prosent og Co2-utslipp fra transport skal ned med 50 prosent.

Powered by Labrador CMS