Nyheter

Nytt, fransk smør fra Tine i butikkene

For å unngå ny smørmangel utover høsten vil dagligvarekundene finne både Tine Ekte Meierismør og et franskprodusert smør i butikkhyllene.

Publisert Sist oppdatert

Det nye smøret er produsert i Frankrike etter oppskrift fra Tine og vil være rimeligere i pris ut fra Tine.

– Vi vet at norske forbrukere setter pris på norsk kvalitetssmør, og har derfor fått laget smøret på Tines oppskrift for å sikre at det importerte smøret har smak og bruksegenskaper så tett opp til Tine Smør som mulig, sier kommunikasjonsdirektør Lars Galtung i Tine i en pressemelding.

Tine har importert 200 tonn smør basert på en kjøpt importkvote.

Etterspørselen etter smør og de øvrige produktene i Tines matlagingsportefølje har vært sterkt økende de siste årene, og den har fortsatt å øke i første halvår av 2012.

– Økningen er ventet og en trend vi ser over store deler av Europa. Årsaken er økende interesse for naturlige matvarer og for å lage mat fra grunnen av, sier Galtung.

Landbruksdepartementet økte melkekvotene med 3 prosent ved inngangen av kvoteåret 2012, og deretter med nye 3 prosent i juni etter at Tine meldte om økende knapphet på melkefett.

– Norske melkebønder har respondert raskt og gjort en kjempeinnsats for å øke produksjonen, men fôrsituasjonen fra i fjor har gjort det vanskelig å få til en stor volumøkning med nok fett i melka til å dekke behovet til smørproduksjon utelukkende med norsk fløte, sier Galtung.

Ved siden av økte melkekvoter og import av smør på norsk oppskrift, har Tine tidligere i år bedret fettutnyttelsen i produksjonen.

– Om situasjonen tilsier det, er vi også innstilt på å importere mer av det nye smøret utover høsten, sier Galtung.

Powered by Labrador CMS