Nyheter

Odelia dobbeltnominert

På et møte med Ica og Norgesgruppen i dag orienterte tilsynet om at innkjøpsavtalen mellom Coop og Rema 1000 blir en del av vurderingsgrunnlaget. Avgjørelsen utsettes dermed med nesten to måneder.

Publisert Sist oppdatert

Norsk Matraps, selskapet bak rapsoljeserien Odelia, er nominert til både Bygdeutviklingsprisen og Kommersialiseringsprisen. Innovasjon Norge deler ut de to næringsutviklingsprisene. Kommersialiseringsprisen går til noen som har greid å lansere produkt eller forretningsidé i et internasjonalt marked. Knuro, som leverer et produkt som rasjonaliserer rensingen i fiskeindustrien, er nominert sammen med Norsk Matraps og Kari Traa.

Bygdeutviklingsprisen går garantert til en matprodusent. Nominerte er nemlig Nøring, med et produktspekter basert på viltvoksende frukt, bær og grønnsaker fra Hardanger, pluss lefser; andeprodusenten Gårdsand, som har ansvar for marked, logistikk og strategi for fem andeprodusenter, og Norsk Matraps, som selger Odelia rapsolje gjennom tre av dagligvaregruppene og allerede har fått flere priser for produktet og designen.

Powered by Labrador CMS