Klare for den «nye» Europris-butikken på Skotterud. Bak fra venstre: butikksjef Aud Kristine Hanto, Lasse Erik Holm, Frank Tommy Ørtoft Kristiansen, Sven Erik Bekkemoen, Larisa Shamaeva, Michael Stierne Ulbrich, assisterende butikksjef Daniel Burandt. Foran fra venstre: Nathalie Lund, Ann Christin Øverby Orainen og Bente Hylle.
Nyheter
Omvendt svenskehandel
Europris Skotterud gleder seg over en svenskeandel i kundemassen på rundt 25 prosent.
I morgen gjenåpner Europris-butikken på Skotterud etter omfattende ombygging og modernisering, og venter godt besøk fra Sverige.
–-Vi har masse gode og trofaste kunder fra Skotterud og områdene omkring, og de er spent på og gleder seg til nyåpningen, sier butikksjef Aud Kristine Hanto i en pressemelding fra Europris.
– Også på andre siden av grensen har vi forventningsfulle kunder. Allerede i dag kommer mellom 20 og 30 prosent av kundene våre fra den andre siden av svenskegrensen. Og potensialet for enda flere er stort, fremholder butikksjefen.
– Med unntak for godis og søtsaker, har vi bedre utvalg og priser for en lang rekke varer. Dette har svenskene oppdaget, og det samme gjelder de mange nordmenn som kanskje jobber i Norge, men bor på den andre siden av grensen, sier Aud Kristine Hanto.
Hun bor selv i Sverige, har 62 kilometer hver vei, men trives med både jobben og kjøringen.
– Vi har en stor butikk med litt av alt, som alle Europris-butikker. Viktigste varegrupper her på Skotterud er vask, rengjøring, dyrefor og utstyr, hjem, kjøkken og interiør. Roma-brus er også populært, med god og konkurransedyktig pris. Den nye butikken er bedre tilrettelagt for å gi kundene enklere oversikt over alle varene og varegruppene, sier Aud Kristine Hanto. Hun kom til Skotterud fra frukt- og grønt hos COOP på Jessheim for fem og et halvt år siden, og gleder seg nå til å ta fatt igjen sammen med sine syv medarbeidere i en butikk som minner lite om den tidligere.
– Jeg er butikkmenneske av sinn og sjel, og har det helt topp i et Europris med så mange varegrupper og hyggelige medarbeidere og kunder fra begge sider av grensen.
Europris-kjeden åpnet 11 nye butikker i 2017, gjennomførte 8 relokaliseringer mens 22 butikker ble bygget om og modernisert. Totalt teller kjeden 252 butikker.