Nyheter

Rekordomsetning for Q i 3. kvartal

Etter 3. kvartal kan Q-Meieriene skilte med en omsetningsvekst på hele 15 prosent sammenlignet med samme periode i fjor.

Publisert Sist oppdatert

80 prosent av omsetningsøkningen kommer som et dirkete resultat av virksomhetens satsing på nyskapning.

I fjor økte Q-Meieriene omsetningen fra forrige år med nærmere 100 millioner kroner, og de ligger nå an til å øke med ytterligere 100 millioner i 2010. Det betyr en omsetningsvekst på 15 prosent, eller 72 millioner kroner etter 3. kvartal, sammenlignet med samme periode i 2009. Hittil i år er Q-Meierienes omsetning oppe i 540 millioner kroner.

– Det som er spesielt interessant er at 80 prosent av omsetningsøkningen kommer som et direkte resultat av vår nytenkning. Vi tar dette som et signal om at forbrukerne ønsker større oppfinnsomhet og mer spennende konsepter i meieridisken, sier administrerende direktør Bent Myrdahl i Q-Meieriene.

20 prosent av veksten kommer fra den nye sjokomelken, et produkt som nå selger tre ganger så mye som da det ble lansert i februar i år. 60 prosent kommer fra Skyr, som denne høsten har blitt utvidet med en serie fruktvarianter.

Hittil i år har Skyr økt med 45 prosent i forhold til i fjor. Etter at den nye produktserien Skyr frukt ble lansert i september, har økningen vært på ytterligere 50 prosent.

Powered by Labrador CMS