Nyheter

Rekordoppmøte på Sykkel-Touren

650 personer stilte opp da Rema 1000s og TV2s Sykkel-tour med Thor Hushovd gikk av stabelen i Tønsberg.

Publisert Sist oppdatert

Sommerbyen Tønsberg viste seg ifølge arrangørne fra sin beste side på turen fra Rema 1000 Lystlunden til Rema 1000 Teie. De aller fleste deltagerne var med på hele turen, men noen hoppet også på underveis. De siste 500 meterne var satt av til de aller minste, som syklet på trehjulssykkel.

Sponsorsjef i Rema 1000, Vidar Riseth, er overveldet over responsen i Vestfold.

– At hele 650 mennesker ble med oss på sykkeltur var mer enn vi turte å håpe på. Det har vært en fantastisk stemning i hele dag og det er gøy å se at det er et arrangement som appellerer til hele familien. Det er akkurat det vi ønsker at Sykkel-touren skal være, sier Riseth i en pressemelding.

Også Thor Hushovd var fornøyd med dagen.

– Det er helt fantastisk at så mange tok turen, og det har vært en herlig stemning fra start til slutt. Nå gleder jeg meg til vi ruller videre til sykkelbyen Trondheim neste helg.

Sykkel-touren med Thor Hushovd, arrangert av Rema 1000 og TV2, flytter seg fra sted til sted i Norge.

Powered by Labrador CMS