Nyheter

Rema solgte momsfri Red Bull

Rema 1000 har solgt momsfri Red Bull i over en måned. – Vi legger oss flate, sier Remas innkjøpssjef til Dagbladet.

Publisert Sist oppdatert

Det er på den store Red Bull-boksen, 0,47 liter, som ble lansert i mai, som har vært momsfri i Rema 1000 i over en måned. For hver Red Bull-boks som selges på Rema for full utsalgspris, men uten momsen korrekt iberegnet, går statskassa potensielt glipp av 4,04 kroner, skriver Dagbladet.

Innkjøpssjef Anders Moe i Rema 1000 sier han er svært overrasket over momsfraværet.

– Også den store Red Bull-boksen skal selvsagt ha momsen inkludert i prisen. At den ikke har det, er en feil som ikke skal skje hos oss, og vi legger oss flate, sier han til Dagbladet.

– Vi jobber på spreng for å finne årsaken. Dette har aldri skjedd før i mine fem år i Rema, og vi setter pris på å bli gjort obs på slike tilfeller som dette. Vi skal nå regne ut differansen og etterbetale denne momsen, uavhengig av hvor lite eller mye det er - rett skal være rett hos Rema, sier han.

Powered by Labrador CMS