Nyheter

Rimi på kremmerjakt

Ica Norge er trygge på at de nye, røde Rimi-butikkene er et vinnerkonsept. Dermed melder kjeden seg på i kampen om de beste franchisekjøpmennene.

Publisert Sist oppdatert

– De som er lei av å drive franchise light, bør ta kontakt med oss, sier informasjonsdirektør Bjørn Takle Friis i Ica Norge til Handelsbladet FK. Etter år med oppkjøp og stadig flere egeneide butikker, er Ica endelig i modus for å inngå nye franchisekontrakter - og det i stor stil.

– Vi skal ha 75 prosent av Rimi-butikkene på franchise. Det betyr at vi i løpet av 2013 vil ha 100 egeneide butikker og 300 på franchise, sier Takle Friis.

– Det vil skje i en kombinasjon av å satse på egne talenter som vi gir kjøpmannsopplæring på Ica-skolen, samt ved å hente dyktige kjøpmenn fra våre konkurrenter, sier Takle Friis, som bekrefter at jakten på franchisekjøpmenn er et utrykk for at Ica er sikre på at Rimi er et vinnerkonsept der kjøpmennene har muligheter til å tjene gode penger.

– Hadde vi ikke vært helt sikre på det, hadde vi ikke våget å gjøre dette nå.

– Hva tilbyr dere kjøpmennene som Rimi-franchisere?

– De får bli med på laget i landets raskest voksende lavpriskjede og ta del i markedets mest moderne butikkløsninger. De får konkurransedyktige betingelser, en fornuftig brutto, og alle får så å si helt nye butikker, lokker Bjørn Takle Friis.

Les hele saken i ukens papiravis

Powered by Labrador CMS