Nyheter

Ruller ut flere nyheter

På et møte med Ica og Norgesgruppen i dag orienterte tilsynet om at innkjøpsavtalen mellom Coop og Rema 1000 blir en del av vurderingsgrunnlaget. Avgjørelsen utsettes dermed med nesten to måneder.

Publisert Sist oppdatert

Møllerens har hatt suksess med hjemmebakt på 1-2-3. Nå rir produsenten på retrobølgen og ruller ut to varianter med rullekake, samtidig som sunnhetstrenden møtes med speltbrød og matpakkebrød.

- Folk vil gjerne kose seg med duften av ovnsbakt, men de vil ha det så enkelt som mulig. Det er også et stort marked for enkel bakst når foreldre må trå til med kaker til skoleavslutninger, idrettslagets eller korpsets basar og så videre, sier Trond-Helge Nyegaard, ansatt i Møllerens og ansvarlig for alt salg til dagligvaremarkedet.

-Tidligere i år har vi lansert stor muffins med bringebær og sjokolade, og med rullekakene som kommer nå, er vi oppe i 12 varianter. Men vi tar sikte på enda flere lanseringer neste år.

På brødfronten kom matpakkebrødet til skolestart nå i høst. Andre nyheter i år er speltbrød og italiensk blanding.

Powered by Labrador CMS