Nyheter

Setter opp prisen på sjokolade

Fra første juli blir kakaorelaterte produkter dyrere i norske butikker, opplyser butikkjedene til E24.

Publisert Sist oppdatert

– Jeg kan bekrefte at råvareprisene på kakao har økt det siste året. Vi har økt prisene på kakao og sjokoladeprodukter det siste året, blant annet på grunn dette, sier kommunikasjonsrådgiver i Ica Norge, Lise Mette Kjellberg.

Også Coop Norge bekrefter også at kjeden har fått beskjed fra produsentene om at prisene vil øke igjen i juli:

– Ja, vi har blitt varslet om at prisen på kakaoprodukter vil øke, fra 1. juli i år. Men hvor mye, og hvorfor, det må du nesten snakke med leverandørene om, sier kommunikasjonssjef Harald Kristiansen i Coop Norge.

Daglig leder Dag Kjetil Øyna i Norske Sjokoladefabrikkers Forening (NSF) tror ikke kakaoprisen vil påvirke det norske sjokolademarkedet nevneverdig. – Jeg tror ikke at en høyere kakaopris vil ha stor innvirkning på det norske markedet. Om sjokoladeprisen skulle gå opp 10-15 prosent, er ikke det så vesentlig. Det tror jeg markedet kan takle, sier Øyna til E24.

Powered by Labrador CMS