Nyheter

Sikrer «smooth» seddelovergang i Norgesgruppen

Strongpoint har inngått en intensjonsavtale med Norgesgruppen om kontanthåndteringsløsninger fra 2016. Alt skal være klart før nye sedler kommer i 2017.

Publisert Sist oppdatert

I dag har Norgesgruppen og Strongpoint inngått en intensjonsavtale vedrørende levering av neste generasjons kontanthåndteringsløsninger til deres butikker.

Avtalen medfører et behov på cirka 800 nye Cashguard-systemer samt oppgraderinger av et betydelig antall eksisterende systemer. Prosjektet innebærer at alle Norgesgruppens kontanthåndteringssystemer skal være klargjort for nye norske sedler innen 2017 – hvilket er lanseringsåret for nye norske sedler.

Inkludert i leveransene er også en ny applikasjons–suite for optimalisering av kontantlogistikk i store kjeder.

– Vi er selvfølgelig meget fornøyde med den fornyede tilliten Norgesgruppen viser oss. Det viktigste fremover nå blir å leve opp til forventningene i butikkene og kjedeledelsen i Meny, Kiwi, Spar med flere, sier sier adm. direktør Jørgen Waaler i Strongpoint i en pressemelding.

Powered by Labrador CMS