For å lese denne saken må du være abonnent

Dagligvarehandelen - nye saker på nett hver dag og 28 papiraviser i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler og e-utgaven. For å få papirutgaven, velg totalabonnement. Vi har disse tilbudene:

Dagligvarehandelen
Totalabonnement
12 mnd

4110,-

KJØP

Dagligvarehandelen
Digitalabonnement
12 mnd

2850,-

KJØP

Salgsøkning: sortimentsjef Eirik Strand (t.v) i Coop og butikksjef på Extra Grorud Tajamal Hussain Shah er begge fornøyde med at de sorterer potetgull­hyllen etter smak. De har gitt salgsøkning.

Butikk i praksis

Sorterer hyllene etter smak: – Kundene handler mer

For fem år siden begynte Coop å sortere butikkhyllene etter kundebehov istedenfor leverandørmerke. Blant kategoriene som har blitt sortert, er potetgullhyllen, hvor smak er kundenes første kjøpsbeslutning.

Publisert Sist oppdatert
– Coop har det siste halvåret økt potetgullsalget med 8,8 prosent sammenlignet med samme periode i fjor. Coop er vekstvinner på potetgull, som er fantastisk. Etter vi begynte å plassere varene i hyllen etter kundebehov, har vi sett at dette gir økt salg. Hyllen blir mer oversiktlig, og det er lettere for kunden å finne ønsket produkt, sier sortimentsjef Eirik Strand i Coop.
Powered by Labrador CMS