Nyheter

Sterk Q-vekst

Q-Meieriene omsatte melk og meieriprodukter i 2009 for 783,7 millioner kroner mot 690,7 millioner året før, altså en økning på 13 prosent.

Publisert Sist oppdatert

– Tallene bærer tydelig preg av at vi endelig har fått litt avkastning på de mange investeringene vi har gjort de siste årene. Vi har vært opptatt av å satse på innovasjon og utvikling, og dette er blitt godt mottatt av forbrukerne, sier administrerende direktør Bent Myrdahl i Q-Meieriene i en pressemelding.

Blant nyvinningene han trekker frem er Skyr, som nærmest over natten ble en tydelig utfordrer i den såkalte mellommåltidskategorien som tidligere har vært dominert av yoghurtprodukter med mysli. Salget av Skyr økte med over 200 prosent fra første til andre måned etter lanseringen i fjor høst, og Skyr ble av Dagens Næringsliv utropt til en av de beste produktlanseringene i 2009.

Powered by Labrador CMS