Nyheter

Supersalg av «Vårres jul 2»

60 000 plater er allerede solgt av Hans Rotmos andre juleplate.

Publisert Sist oppdatert

Siden albumet «Vårres jul 2» ble sluppet 8. november, er det solgt 60 000 plater på landsbasis. Det vil si dobbel platina, skriver Adresseavisen.

– Vi passerte 60 000 solgte plater fredag. Det tallet er det bare Bjørn Eidsvåg, Kurt Nilsen, Sissel og muligens Hellbillies som har. Så vidt jeg vet er det ingen internasjonale artister som har solgt like mange plater i Norge i år. Eminem har solgt 50 000, forklarer Børre Johnsen i Universal.

Det er i Rema-butikker platesalget virkelig går unna. Bare i butikker i Midt-Norge har det blitt solgt 20 000 plater.

På forhånd hadde plateselskapet et vagt håp om å selge 50 000 av «Vårres jul 2», men salget har gått over all forventning. – I tillegg er de tre beste ukene av året igjen, sier Johnsen til Adresseavisen.

Powered by Labrador CMS