Nyheter

Tine kjører for Hansa Borg fra 2013

Hansa Borg Bryggerier har valgt Tine som transportpartner for store deler av salgsvolumet sitt. Avtalen løper fra 1. januar 2013.

Publisert Sist oppdatert

Hansa Borg vil fortsette med egen distribusjon i Hordaland, Østfold og store deler av Oslo og Akershus, mens Tine overtar transporten i andre deler av landet.

Avtalen vil omfatte transporttjenester hvor ordrer for Hansa Borg Bryggerier plukkes og ferdigstilles på Hansa Borgs egne lagre i Bergen, Sarpsborg og Kristiansand, og deretter lastes over på Tines biler på deres terminaler.

– Tines tilbud var konkurransedyktig og har et distribusjonsnett som utfyller Hansa Borgs behov. Vi har vurdert denne løsningen som mest optimal for oss, både med tanke på kostnad og kvalitet, sier adm. direktør Lars Midtgaard i Hansa Borg Bryggerier.

Avtalen kom i stand som følge av at Coca-Cola går ut av transportsamarbeidet med Hansa Borg, ettersom de legger om til grossistdistribusjon. – Vi ble nødt til å se oss om etter nye løsninger, sier Midtgaard til Handelsbladet FK. Det var imidlertid Tine som tok den første kontakten og spurte om mulighetene for et samarbeid.

Overgangen til Tine vil skje fra januar 2013 med unntak av Rogaland - og Agderfylkene, som ikke er igang før mars samme år.

– Avtalen gir Hansa Borg Bryggerier tilgang til en fleksibel transportkapasitet over hele landet, noe 90 ulike leverandører allerede benytter seg av. Dette gir små og store virksomheter et transporttilbud som er viktig for å nå markedet, sier Christian Andersen, direktør for Distribusjon i Tine.

Powered by Labrador CMS