Nyheter

Trond Giske vil likestille øl og vin

Næringsminister Trond Giske støtter bryggeriene i spørsmålet om å få informere om øl, og har nå sendt brev til Helsedirketoratet.

Publisert Sist oppdatert

– Jeg har skrevet brev til Helsedirektoratet om å få til en likebehandling mellom øl og vin, fortalte Trond Giske da han besøkte Aass bryggeri i går. Han synes hele saken er et paradoks. – Det er mer næringsutvikling i Norge med øl enn med vin, sier han.

At Aass ikke får lov å ha ølbilder og informasjon om øl på sine nettsider, var én av sakene Terje Aass var svært opptatt av å diskutere med Giske under bryggeribesøket. Som du har lest på handelsbladet.no tidligere nekter Aass å fjerne informasjonen på sine nettsider, og har fått støtte fra blant andre Bryggeriforeningen, Hansa og Drammen Venstre, og nå også fra næringsministeren.

Powered by Labrador CMS