Nyheter

Tusenvis vil lage egen favorittbit

Forslagene til nye biter strømmer på i Nidars konkurranse «Lag din favorittbit».

Publisert Sist oppdatert

Til høsten skal den blå posen med Nidar Favoritter fornyes, og to av bitene skal byttes ut. I mars lyste Nidar ut konkurransen om å lage de to nye bitene, og responsen har ikke latt vente på seg.

Etter kun en uke med reklamevisning passerte kampanjen 10 000 forslag, og neste milepæl på 20 000 forslag nærmer seg med stormskritt.

–Av 18 500 besøkende har 16 600 laget en bit. Det innebærer en svært høy andel som velger å delta i konkurransen, og er gode tall. Det betyr at det er lavere barriere for å delta i denne konkurransen enn i andre sammenlignbare, og det er bra, sier trade marketing konsulent Marta Optun Forså i en pressemelding. Hun håper på enda flere forslag i ukene som kommer.

Også salgstallene for kampanjen så langt er lovende.

–De to første ukene i kampanjen ser vi en 50 prosent økning i antall salgsenheter, forteller Nidars kampanjeansvarlige.

Ved hjelp av et verktøy på nidarfavoritter.no kan deltagerne enkelt skreddersy sin favorittbit. Man velger form, sjokoladetype, fyll og smak, og kan i tillegg sette navn på biten man sender inn, forteller hun og legger til at de besøkende i gjennomsnitt bruker 12 minutter på siden.

To av forslagene premieres med plass i posen, og de 100 beste forslagene vinner en eske Nidar Favoritter. 10 finalister trekkes hver uke frem til påske.

Powered by Labrador CMS