Nyheter

VAREPRATEN Spriter opp i hylla

På et møte med Ica og Norgesgruppen i dag orienterte tilsynet om at innkjøpsavtalen mellom Coop og Rema 1000 blir en del av vurderingsgrunnlaget. Avgjørelsen utsettes dermed med nesten to måneder.

Publisert Sist oppdatert

Drinkmiks-hyllen i dagligvaren har samlet litt støv de siste årene. Men nå er varegruppen i ferd med å våkne, observerer Fredrik Hansen, produktsjef i Haugen-Gruppen. - Det har vært mye rart i den hylla der, så det er viktig at det skjer noe, mener Hansen.

Og med sitt nye produkt, Rose's Mojito, er tanken at både utvalg og salg skal sprites opp. - Vi prøver å sette fokuset over på hjemmedrink-miksing. Tradisjonelt har det vært bundet opp mot essenser. Men vi ser at essenser det siste året har gått ned med ni prosent, mens drinkmiks øker tilsvarende, forteller Hansen. - Drinkmiks er blitt mer trendy og eksotisk. Og mojito er en drink som er i tiden nå. Derfor har vi valgt å ta den inn i norske hyller, legger Hansen til.

Mojito-miksen blir dermed den sjette (men i følge Hansen absolutt ikke den siste) Rose's-varianten på det norske markedet, men Haugen-Gruppen satser friskt og regner med årets nyhet vil bli den nest største varianten etter Rose's Lime. Den skal helst selge så bra at lavprisbutikkene ikke kan si nei til å ta den. Håper Hansen, i hvert fall. - Mai har vært veldig bra. Salget har vært blant de beste i Europa første måned etter lansering, forteller han.

Nå har Haugen-Gruppen, som for øvrig tok over salget av Rose's fra Lorentzen i fjor, leid inn bartendere som i løpet av sommeren skal ut å sample produktet i det ganske land. Men uten alkohol, formodentlig. Og for deg som ikke er helt sikker på hva en mojito er, så kan Fredrik Hansen fortelle at det er Cubas uoÿsielle nasjonaldrink, og at den på barer blandes av rom, mynte, lime og sukker.

Powered by Labrador CMS