Nyheter

Vekst i Hansa Borg

På et møte med Ica og Norgesgruppen i dag orienterte tilsynet om at innkjøpsavtalen mellom Coop og Rema 1000 blir en del av vurderingsgrunnlaget. Avgjørelsen utsettes dermed med nesten to måneder.

Publisert Sist oppdatert

Hansa Borg Bryggerier legger frem gode tall for 2006. Av samlede driftsinntekter på drøye 1 milliard kroner, endte fjorårets resultat før skatt på 42 millioner kroner.

- At Hansa Borg sto for omtrent hele veksten i ølsalget i Norge i fjor, er motiverende. Det viser at den totale veksten har direkte sammenheng med at Hansa Borg øker i markedet, at vi er selve vekstmotoren. Vi kommer stadig nærmere vårt markedsandelsmål på 40 prosent, sier adm. direktør Lars A. Midtgaard i Hansa Borg Bryggerier. I dag har selskapet en markedsandel på 28,8 prosent.

Powered by Labrador CMS