Nyheter
Venter revolusjon
Peter Ruzicka kårer Kiwi til den klare vinneren i dagligvarebransjen. Men nå trenger handelen en revolusjon, mener den tidligere Hakon- og Ahold-toppen. - Det er mer snakk om evolusjon, kommenterer dagens Icasjef, Trond Kongrød.
Skillet er blitt større mellom aktørene i dagligvarebransjen. Det fastslår Peter Ruzicka i et intervju med Perspektiv, et magasin som utgis av PA Consulting.
PEKER PÅ KIWI
- Gjennom denne endringen har én vinner trådt tydelig frem. Flere andre har tapt store markedsandeler i samme periode. Vinneren er Kiwi, sier Ruzicka.
Overfor Perspektiv peker han på at Kiwi kom på markedet etter at både Rimi, Rema og Prix hadde etablert seg, og ofte måtte ta til takke med B- og Cbeliggenheter. At Kiwi er blitt vinneren, forklarer han med at kjeden har vært trofast mot strategien sin, flink til å finne enkle garantier som gir kundene en merverdi, forutsigbar og fokusert på butikkdrift.
Dagens Ica-sjef, Trond Kongrød, er ikke bitter over at forgjengeren peker ut konkurrenten Kiwi som vinner. - Det har han vel gjort i forhold til den siste dagligvarerapporten. Kiwi har jo gjort et bra år, de, det ser vi alle sammen, sier Kongrød.
UENIGE OM REVOLUSJON
Peter Ruzicka mener dagligvarebransjen nå trenger en revolusjon. Men hvor? Det kan han ikke si. - Forrige revolusjon var skiftet fra betjent til selvbetjent butikk. Nå er det behov for en ny revolusjon som kan løfte dagligvarebransjen ytterligere, sier Ruzicka til Perspektiv
- Jeg tror ikke på noen revolusjon, mer på en evolusjon som allerede er godt igang, repliserer Trond Kongrød. - Jeg tror kundene nå ønsker seg mer segmenterte butikker, som går fra lavpris og helt opp til fullsortiment. Kundene vil differensiere seg mer, sier Kongrød.
Han tror på vekst for supermarkedene og stormarkedene, mens klassisk lavpris vil tape andeler. - Nesten alle aktørene har forskjellige formater, og vi ser også at de som bare har ett format, gjør en utvikling på frukt og grønt og brød, konstaterer han.
BOMMER PÅ PRIS
På det området er Ruzicka og Kongrød enige. God pris er en forutsetning som må ligge i bunnen, men man må ikke nødvendigvis være best på pris.
Bransjen kan for lite om prissettingsmekanismer, mener Peter Ruzicka. - Det er få områder bransjen kan så lite om og bruker så mye penger på, sier han, og lurer på hva resultatet ville blitt om noen av milliardene som brukes på tilbudskampanjer, hadde blitt brukt på service og kvalitet.
Begge regner også med større spillerom for lokale butikksjefer. - Det vil gi grobunn for mer kremmerånd og større eierskap til butikkene, sier Ruzicka til magasinet Perspektiv. En av de store feilene dagligvarebransjen har gjort, er å utvikle en for sterk sentralisering og for rigid kjedestyring, ifølge den tidligere Hakon-sjefen. - Jeg er helt enig i det Peter sier om at det må bli større lokal tilhørighet. Selvfølgelig skal det være kjedestyring, men det må kombineres med å få det lokale kjøpmannskapet inn i sentrale beslutninger, sier Trond Kongrød.